Image 1 Image 2 Image 3 Image 4

Certyfikacja okablowania

Firma NetCAD świadczy usługi z zakresu certyfikacji okablowania strukturalnego opartego zarówno na kablach miedzianych jak i optycznych. W przypadku kabli miedzianych wykonujemy pomiary instalacji opartych na skrętce kat 5/5e/6, klasa D/E. Przeprowadzamy także testowanie kabli koncentrycznych do dystrybucji sygnałów wizyjnych w zakresie do 900 MHz.

Posiadamy tester Fluke z serii DTX-1800 CableAnalyzer, który jest kompleksowym rozwiązaniem testowym, usprawniającym każdy aspekt pracy nad certyfikacją – począwszy od konfiguracji aż po rekordowo szybkie testowanie, rozwiązywanie problemów oraz dokumentowanie wyników dla klientów.

Certyfikacja okablowania jest niezbędna do weryfikacji jakości okablowania , pod kątem sprawdzenia czy spełnia ono wymagania danej kategorii/klasy zainstalowanych komponentów. Pomiary są w stanie dać odpowiedź na pytanie: czy okablowanie zostało zainstalowane poprawnie? Jeżeli odpowiedź jest negatywna to analiza wyników pomiarów pozwala wykryć złą jakość zastosowanych komponentów lub błędy instalatorów w trakcie prac montażowych.